W miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat.

„Fokę” reprezentował Kacper Kurek, który zajmował pozycje w środku stawki i osiągał świetne rezultaty czasowe ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe.  Jak trudno było przedrzeć się do strefy medalowej niech świadczy fakt, że w każdej sekundzie mieściło się kilkudziesięciu zawodników  np. miedzy pierwszym a setnym zawodnikiem na 50 m dowolnym różnica wynosiła tylko niewiele ponad 3 sekundy, a zawodników było blisko dwustu. I Tak w każdej konkurencji. O wysokim poziomie tegorocznych Mistrzostw świadczy też to, że wielokrotnie poprawiane były rekordy Polski.

W Mistrzostwach, w barwach MKP Szczecin, startowali Olga Parol i Bartłomiej Pieńkowski.

78582862 1715979148537331 5637233705161326592 n79255706 438748543483672 8091985511154974720 n

Start Kacpra uznajemy jako udany, a przede wszystkim jako nieprzecenione doświadczenie i możliwość bezpośredniego konkurowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce, tym bardziej że Kacper wciąż rozwija się sportowo i mamy nadzieję, iż będzie kontynuował swoją przygodę z pływaniem na poważnie.

Pierwszy dzień zapowiadał, że będą to niezłe zawody dla ”naszych dzieciaków” bo sztafeta 4 x 400 m MKP Szczecin, w składzie której był Bartek Pieńkowski zdobyła srebrny medal. Potem z dobrymi czasami Olga awansowała do finałów A, a na 200 m st. zmiennym nawet z najlepszym czasem. Niestet, słabszy dzień sprawił , że Olga mimo iż „ocierała” się o medale nie zdobyła ich. Zajęła  4 miejsce na 200 m st. zmiennym, 5 na 100 m st. zmiennym i 6 na 50 m st. grzbietowym co przecież też jest dużym sukcesem!

Bartek poza wspomnianym medalem w sztafecie najlepszy star zanotował na 50 m dowolnym gdzie awansował do finału B i ostatecznie zajął 18 miejsce w Polsce!

Ogólnie oceniając start w tych Mistrzostwach trzeba przyznać, iż nasze „Fokowe dzieci” fajnie zaznaczyły swoją obecność wśród najlepszych w Polsce. Serdecznie im gratulujemy i mamy nadzieję, że w Letnich Mistrzostwach będzie jeszcze lepiej, bo forma wciąż zwyżkuje!