i srebro sztafety 4 x 50 m stylem dowolnym

w skałdzie Bartosz Budynek, Jakub Pieńkowski, Kamil Dokurno i Adrianna Szpilewska

w I Edycji tegorocznej „Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej”, która odbyła się 9 marca.

159935419 427403478548399 6669093925968391980 n

159849281 1099146407254699 906942192532734149 n

Na starcie w szczecińskiej „Floating Arenie” stanęło ponad 150 młodych pływaków z 9 zachodniopomorskich klubów pływackich.

Nasza skromna ośmioosobowa ekipa startowała ze zmiennym szczęściem. Dobre starty przeplatane były dosyć polemicznymi dyskwalifikacjami, których w tych zawodach sędziowie nie szczędzili. Najlepiej wypadła Adrianna Szpilewska na 50 m stylem dowolnym zdecydowanie zdobywając złoty medal. Na tym samym dystansie Kamil Dokurno zajął 6 miejsce. Nieźle popłynęła też Aleksandra Garbiak oraz po raz pierwszy na średnich dystansach Julia Krycka i Ignacy Nowakowski. Debiutujący w zawodach nasz najmłodszy zawodnik Kornel Duczyński wprawdzie zajął nieco dalsze pozycje, ale jego starty mają inny cel. Ma zdobywać doświadczenie, kóre mamy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Po dłuższym rozstaniu z pływaniem do treningu powrócił Bartosz Budynek i po krótkim okresie przygotowań zaprezentował się całkiem przyzwoicie  zajmując 11 miejsce na 50 m klasycznym. Niestety, szczęścia w konkurencjach indywidualnych nie miał Jakub Pieńkowski, który z powodu dyskwalifikacji nie był klasyfikowany, chociaż osiągane rezultaty czasowe plasowałyby go w czołówce.

Osłodą dla nas na koniec zawodów okazały się wyścigi sztafetowe, które zawsze dostarczają najwięcej emocji
i są najbardziej prestiżowymi dla klubów konkurencjami. Nasza sztafeta młodsza w składzie Bartosz Budynek, Jakub Pieńkowski, Kamil Dokurno i Adrianna Szpilewska zdobyła srebrny medal.

A jak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach kolejna edycja tych zawodów 20 marca w Choszcznie. Niestety w obecnej sytuacji rozgrywane one będą bez udziału publiczności, ale zachęcamy do śledzenia