Mikołaj Balik na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej

Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego,

Adrianna Szpilewska również na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej.

fwe

ew

Rozpoczął się już nowy sezon, ale warto jeszcze na chwilę wrócić do tego poprzedniego, bo gdzieś w tym pandemicznym zamieszaniu umknęły ważne, jeśli nie najważniejsze informacje będące niejako podsumowaniem ubiegłego sezonu.

W czerwcu odbyły się ostatnie – finałowe zawody z cyklu Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego oraz finał Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej.

Oczywiście „fokowych” akcentów nie zabrakło, bo w Grand Prix Mikołaj Balik zdobył brązowy medal na 100 m stylem dowolnym, a blisko podium, bo na 4 miejscu w wyścigu na 400 m zmiennym uplacował się Jeremi Szewczyk. Te zawody były też podsumowaniem całego cyklu i tu okazało się, że Mikołaj Balik w klasyfikacji końcowej stylu motylkowego zajął II miejsce a z naszych zawodników wysoko, bo na V miejscu w stylu zmiennym został sklasyfikowany właśnie Jeremi Szewczyk

W finałowych zawodach Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej przynależność do ścisłej czołówki potwierdziła Adrianna Szpilewska zdobywając złoto na 50 m grzbietowym i srebro na 100 m zmiennym i w klasyfikacji całego cyklu zajmując II pozycję. Brązowy medal po świetnym wyścigu zdobyła także nasza sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie Aleksandra Garbiak, Kamil Dokurno, Adrianna Szpilewska i Jakub Pieńkowski.

W pierwszej dziesiątce końcowej klasyfikacji chłopców znaleźli się także na miejscu VIII Kamil Dokurno i na X Jakub Pieńkowski.