Tegoroczna "Zachodniopomorska Liga Pływacka" zainaugurowana została zawodami w Koszalinie. Z powodów niezależnych od nas (kwarantanny itp.) reprezentowała nas tylko skromna, czteroosobowa ekipa w składzie Adrianna Szpilewska, Kamil Dokurno, Kornel Duczyński i Grzegorz Smoliński.

IMG 5974

Pomimo tego wypadliśmy bardzo dobrze, bo Adrianna zdobyła złoty medal na 100 m stylem grzbietowym i srebrny na 50 m stylem motylkowym, a Kamil złoty na 50 m stylem motylkowym.

Bardzo fajnie wypadli też nasi młodsi zawodnicy - Grzegorz w wyścigu na 50 m stylem dowolnym uplasował się na miejscu 5, a Kornel uzyskał czwarty czas, ale niestety delikaty przedwczesny start i dyskwalifikacja. Wyraźny progres wskazuje, że chłopcy (Grzegorz i Kornel) niedługo mogą dołączyć do grona najlepszych w swoim roczniku i walczyć o miejsca na podium.

Uzyskane wyniki uplasowały nas w tych zawodach na trzeciej pozycji w klasyfikacji medalowej.