Siedem medali zdobyliśmy podczas III Rundy tegorocznej Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej, która 12 kwietnia odbyła się

w Koszalinie.

Pięć w konkurencjach indywidualnych i dwa w sztafetach.

278488751 1518071728590276 1505062687723319995 n

Najlepiej zaprezentowali się Kamil Dokurno zdobywając złoty medal na 50 m stylem motylkowym (37,35 s) oraz srebrny medal na 200 m stylem dowolnym (2:47,38 s) i Adrianna Szpilewska zdobywając złoty medal na 100 m stylem grzbietowym (1:20,39 s).

278491153 519087746377808 9108221563300784351 n1

278593378 676256393655319 8097753510384620783 n  tb34n

Bardzo dobry start na dystansie 50 m stylem dowolnym (38,29 s)odnotował  Grzegorz Smoliński zdobywając srebrny medal a na 50 m stylem motylkowym (40,05 s) Jakub Pieńkowski  zdobył medal brązowy.

Jak zwykle najwięcej emocji przyniosły wyścigi sztafetowe. Tym razem były to sztafety mieszane 4 x 50 m stylem dowolnym.  Nasze sztafety powalczyły bardzo mocno i ostatecznie sztafeta starsza w składzie Aleksandra Garbiak, Jakub Pieńkowski, Kamil Dokurno i Adrianna Szpilewska z czasem  2:18,42 s zajęła   II miejsce a młodsza w składzie Ewa Szalewicz, Jan Dąbrowski, Kornel Duczyński i Grzegorz Smoliński     z czasem 2:57,70 s miejsce III.

W zawodach tych odnotowaliśmy debiuty kolejnych naszych młodych pływaków tj. Ewy Szalewicz              i Jakuba Marchlewskiego. Mimo iż nie zajęli wysokich pozycji w startach indywidualnych to uznajemy je za udane i mamy nadzieję, że będą dobrym początkiem jeszcze lepszego!