das

W sobotę ponownie zawitaliśmy do Poznania, aby wziąć udział w zawodach (na 50 metrowym basenie)

pod nazwą „Poprawiamy Rekordy na Termach”.

No i poprawiliśmy wiele a także zajęliśmy miejsca medalowe.

W zawodach wzięło udział  ponad 400 pływaków z 44 klubów z całej Polski oraz silne ekipy z Ukrainy. Zgodnie z nazwą głównym celem było poprawianie „życiówek” i u większości naszych zawodników cel został zrealizowany.

Odnotowaliśmy też fajne sukcesy, gdyż kilkoro z naszych młodych pływaków zajęło bardzo dobre miejsca, w tym miejsca na podium - a na tle rywali z dużej części kraju to osiągnięcie niebagatelne.

Najlepiej wypadł Kamil Dokurno zajmując dwa II miejsca – 50 m motylkowym i 50 m dowolnym, a także IV miejsce na 100 m dowolnym. Jakub Pieńkowski zdobył II miejsce na 50 m grzbietowym i III miejsce na 50 m motylkowym, a także V miejsce na 50 m dowolnym. Miejsce medalowe wywalczyła też Aleksandra GarbiakII miejsce na 50 m grzbietowym oraz VI miejsce na 50 m motylkowym. Ola może też pochwalić się największą progresją swoich wyników.

Tuż za podium uplasowali się nasi żabkarze – Julia Krycka IV na 100 m i na tym samym  dystansie – IV miejsce Alex Modrzejewski. Mimo, iż nie czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej, to jednak niezłe nowe życiówki w każdym starcie odnotowali Jakub Dokurno, Kornel Duczyński i Aleksander Garbicz. Po  przebytej chorobie pozytywnie zaprezentował się Ignacy Nowakowski. Troszkę poniżej swoich możliwości popłynął Piotr Kozicz – a w jego przypadku wciąż czkamy na „wystrzał”, który powali konkurencję, bo potencjał jest :)

W zawodach tych swój debiut „po drugiej stronie” czyli w roli trenera zaliczył Alan Kurek. W krótce parę słów o Alanie pojawi się na naszej stronie :)

A już w najbliższą sobotę wyjazd do Koszalina na „Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w Pływaniu”.