W sobotę 25 marca gościliśmy uczestników III Rundy Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej – cyklicznych zawodów pływackich dla dzieci o randze wojewódzkiej. Blisko 150 dzieci (to chyba rekord „Wodnego Raju”)  w dwóch kategoriach wiekowych 11 lat oraz 10 i młodsi z dziewięciu klubów rywalizowało w konkurencjach indywidualnych i sztafetowych.

nnnnnnn

vvv 1

Najlepiej wypadli zawodnicy MKP Szczecin.

Zawodnikom „Foki” niestety tym razem nie udało się zająć miejsc medalowych, ale też i na nie za bardzo nie liczyliśmy. Nasza 19 osobowa ekipa to niemal sami debiutanci, bez większego przygotowania treningowego i w dużej części o rok albo dwa młodsi od rywali. Walczyli dzielnie i dali z siebie wszystko - liczymy, że zebrane doświadczenia będą w przyszłości procentowały. Należą się im duże brawa i być może będzie to motywacja do udziału w regularnych treningach pływackich, do czego serdecznie namawiamy! A wśród debiutantów byli Michalina Adamczyk, Lilianna Baczyńska, Zuzanna Bosacka, Blanka Borsiak,  Julian Chojnowski, Karol Grzegorczyk, Amelia Janas, Zuzanna Krupińska, Kuba Lewandowski, Hanna Nawrocka, Hanna Nowak, Antonina Tuńska, Tymon Wierzbowski i Roksana Zawartka.

bbbbbb

rrrr

Z tych bardziej „doświadczonych” najlepiej zaprezentował się Grzegorz Smoliński, który po tygodniowej przerwie w treningach spowodowanej chorobą plasował się w czołówce na 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem dowolnym i gdyby nie jego "gapiostwo" :)  to byłby dużo wyżej w klasyfikacji. Znacznie swoje rekordy życiowe poprawiał też Jan Dąbrowski i Kornel Duczyński, a największy progres wyniku bo aż 163 % na 100 m stylem grzbietowym zanotował Oskar Gasztold. Dzielnie też rywalizowała ze starszymi koleżankami Joanna Kolańska plasując się w okolicach 10 miejsc.

Zawody te były także egzaminem dla  grupy nowych sędziów pływania – do niedawna naszych zawodników i uczestników zajęć pływackich „Foki”, naszych działaczy i trenerów. Mamy nadzieję już jako sędziowie będą wspierali nas w organizacji kolejnych zawodów pływackich, a najbliższe przewidujemy na przełomie maja i czerwca!

Kurs sędziego ukończyli i otrzymali uprawnienia:

Sędzia Okręgowy Klasa Pierwsza – Krzysztof Kęsik i Waldemar Mężykowski.

Sędzia Okręgowy Klasa Druga – Marcin Duczyński, Julia Szczepankowska, Michalina Mężykowska, Julia Kęsik, Zofia Lisiak, Antonina Mężykowska, Michał Czyż, Jakub Brzęczek, Igor Włodarczyk i Mikołaj Balik.

Gratulujemy!

ggg

pppp1

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie zawodów!

Zawody zorganizowano przy udziale środków finansowych pozyskanych w ramach Programu współpracy Urzędu Miejskiego w Choszcznie z organizacjami pazarządowymi.