W sobotę 3 czerwca Pływalnia „Wodny Raj” była areną ogólnopolskich zawodów o nazwie „Choszczeńskie Sprinty Pływackie 2023”. Zawody po raz pierwszy w takiej formie, zorganizowane były przez Uczniowski Klub Sportowy „Foka” - według własnego pomysłu i koncepcji. Współfinasowane były przez Zarząd Powiatu Choszczeńskiego w ramach wsparcia zadania dotyczącego upowszechniania kultury fizycznej i sportu w powiecie choszczeńskim.

vvv

Dokładnie o 11:00 wicestarosta choszczeński Paweł Szuber uroczyście otworzył zawody, po czym do rywalizacji przystąpiło 140 najmłodszych pływaków (7-11 lat) z „Iskry” Konin, Neptuna Stargard, MKP Myślibórz, MKP Kołobrzeg, UKS „Niagara” Jedynka Wolsztyn i „Foki” Choszczno.

Oczywiście medale były ważne, ale w tych zawodach nie najważniejsze! Najważniejsze było wdrożenie do rywalizacji pływackiej jak największej ilości dzieci - a wiele spośród startujących po raz pierwszy brało udział w zawodach tej rangi.

Rozdaliśmy niemal 200 medali w tym wiele pamiątkowych i prawie 300 dyplomów. Wśród medalistów nie zabrakło zawodników „Foki”.

bbbb

Najlepiej z naszych pływaków zaprezentowali się Joanna Kolańska i Grzegorz Smoliński, którzy zdobyli po dwa złote medale. Dwa medale zdobył także Kornel Duczyński (złoty i srebrny) oraz po dwa srebrne Zuzanna Krupińska i Blanka Borsiak. Brązowe medale zdobyli Amelia Janus i Jakub Marchlewski.

Poza ww. Fokę, z różnym powodzeniem reprezentowali Wiktoria Nowak, Kornelia Kliz, Danuta Kasprzak, Lena Mazurek, Agata Błaszczyk, Nina Borsiak, Zuzanna Stacino, Klaudia Gajowska, Alicja Mostowicz, Marcel Adamczyk, Antoni Wadecki, Miłosz Zawartka, Dominika Janaszczyk, Zauzanna Bosacka, Lilianna Baczyńska, Hanna Pudakiewicz, Oliwia Mostowicz, Hanna Nawrocka, Michalin Kliz, Mikołaj Sitarz, Mateusz Kukwa, Jan Dąbrowski, Karol Grzegorczyk, Antoni Wejman, Klaudia Wachowicz, Roksana Zawartka, Emilia Latkowska, Antoni Szymoniak, Tymon Wierzbowski, Dominik Stacino, Oskar Gasztold.

Mamy nadzieję, że zawody te wpiszą się na stałe w kalendarzu imprez organizowanych przez UKS „Foka” i w przyszłości grono uczestników jeszcze się powiększy.

351203994 6440717899329542 7476501210426843546 n

Tradycyjnie zebraliśmy słowa uznania za dobrą organizację i fajną atmosferę – udało się to dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym serdecznie dziękujemy !!!

Dziękujemy rodzicom naszych młodych pływaków, naszej młodzieży starszej, sympatykom naszego klubu, pracownikom CRiS Sp.z o.o ., a także Zespołowi Szkół nr 2. Bez Was byłoby to niemożliwe!!!

A fotorelacja na: https://www.facebook.com/UKSFokaChoszczno

pełne wyniki na: http://live.livetiming.pl/derewecki/2023/06_03_choszczno/wyniki.htm

A już dziś zapraszamy wszystkie nasze „Foczki” na tradycyjny „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się na zakończenie sezonu. W krótce więcej o tym 😊