Przez dwa dni 22 i 23 marca, na basenie „Floating Arena” w Szczecinie trwały zmagania młodych pływaków z naszego województwa w ramach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat (roczniki 2006 i 2005).
Przywieźliśmy do Choszczna 13 medali (11 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy)
Zawody te rozgrywane są jednocześnie we wszystkich okręgach, a po ich zakończeniu tworzy się ogólnopolski ranking drużynowy w poszczególnych grupach wiekowych.
To była pierwsza runda, która jednocześnie była przepustką do rundy drugiej. Odbędzie się ona w miesiącu czerwcu.
W Szczecinie na starcie stanęło ponad 260 zawodników z 11 klubów naszego okręgu oraz zespoły z Gorzowa.
Regulamin zakłada, że do punktacji drużynowej zalicza się najlepsze wyniki w każdej konkurencji indywidualnej osiągnięte przez dwie zawodniczki i dwóch zawodników w danej grupie wiekowej oraz dwa najlepsze wyniki sztafet.
Niezaprzeczalnie taki regulamin premiuje kluby duże, które w każdej konkurencji wystawiły po kilku zawodników. My niestety nie mieliśmy takiego komfortu co powodowało, że ciężko było nam nawiązać równorzędną walkę bo „Fokę” wśród 12 latków reprezentowało zaledwie pięcioro zawodników a wśród 13 latków sześcioro, a więc niemal wymagane minimum.
Mimo tak małych drużyn mocno zaznaczyliśmy swój udział bo 12 latkowie zajęli 5 miejsce w województwie a 13 latkowie 4. Natomiast w klasyfikacji medalowej 12 latkowie zajęli 2 miejsce a 13 latkowie 3. Oczywiście wywalczyliśmy także prawo startu w rundzie drugiej.
Jak zwykle nie zawiedli ci, na których liczyliśmy najbardziej czyli Olga Parol i Oskar Burzyński. Obydwoje byli bezkonkurencyjni zdobywając po 4 złote medale i ustanawiając świetne rekordy życiowe stanowiące obecnie ścisłą czołówkę w rankingu Polski.
Świetny start odnotowała także Hanna Aleksandrowicz, która już od jakiegoś czasu aspirowała do czołówki województwa i teraz to potwierdziła zdobywając także cztery medale - 3 złote i 1 brązowy.
Srebrny medal dołożyła sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym rocznika 2006.
Na słowa uznania zasługują wszyscy nasi zawodnicy bo każdy popłynął na miarę swoich możliwości, a nawet jeszcze lepiej. Wielu ustanowiło bardzo dobre rekordy życiowe i każdy z nich przyczynił się do zajęcia wysokich lokat drużynowych.
Szczegółowe osiągnięcia i wyniki naszych zawodników:
Olga PAROL
100m dowolny miejsce 1. 1:01.10 s. 578 pkt
400m dowolny 1. 4:47.03 545 nowy rekord życiowy
100m motylkowy 1. 1:06.23 560 nowy rekord życiowy
200m zmienny 1. 2:28.82 549
Oskar BURZYŃSKI
100m dowolny 1. 1:02.94 364 nowy rekord życiowy
100m klasyczny 1. 1:20.62 328 nowy rekord życiowy
100m motylkowy 1. 1:06.89 371 nowy rekord życiowy
200m zmienny 1. 2:31.08 382 nowy rekord życiowy
Hanna ALEKSANDROWICZ
100m dowolny 3. 1:08.69 407 nowy rekord życiowy
400m dowolny 1. 5:06.56 447 nowy rekord życiowy
100m motylkowy 1. 1:17.52 349
200m zmienny 1. 2:44.59 405 nowy rekord życiowy
Nikola BŁASZCZYK
200m grzbietowy 15. 3:11.47 241 nowy rekord życiowy
100m klasyczny 25. 1:43.48 218
Igor GRZESIK
100m dowolny 10. 1:04.66 335 nowy rekord życiowy
400m dowolny 13. 4:58.82 358 nowy rekord życiowy
100m motylkowy 6. 1:14.38 270
200m zmienny 7. 2:41.13 314
Katarzyna KOZIKOWSKA
100m dowolny 22. 1:12.97 339 nowy rekord życiowy
400m dowolny 18. 5:37.81 334 nowy rekord życiowy
100m klasyczny 8. 1:32.53 306 nowy rekord życiowy
200m zmienny 15. 3:02.92 295
Kacper KUREK
400m dowolny 18. 5:19.85 292 nowy rekord życiowy
100m grzbietowy 12. 1:20.51 224 nowy rekord życiowy
200m zmienny 13. 2:52.33 257 nowy rekord życiowy
Antonina MĘŻYKOWSKA
100m grzbietowy 16. 1:27.07 252 nowy rekord życiowy
200m grzbietowy 14. 3:08.69 252 nowy rekord życiowy
100m klasyczny 11. 1:34.26 289
200m klasyczny 9. 3:22.31 294 nowy rekord życiowy
Marcel OLSZEWSKI
100m dowolny 18. 1:14.15 222 nowy rekord życiowy
100m grzbietowy 8. 1:23.52 200 nowy rekord życiowy
200m grzbietowy 9. 3:08.77 175
100m klasyczny 14. 1:36.75 189 nowy rekord życiowy
Małgorzata STRZELCZYK
100m grzbietowy 14. 1:29.97 228
200m grzbietowy 16. 3:08.99 251
200m klasyczny 12. 3:26.89 275 nowy rekord życiowy
100m motylkowy 16. 1:34.51 192 nowy rekord życiowy
Igor WŁODARCZYK
100m dowolny 17. 1:09.14 274 nowy rekord życiowy
200m grzbietowy 13. 2:59.41 204 nowy rekord życiowy
100m klasyczny 17. 1:35.72 196 nowy rekord życiowy
200m klasyczny 15. 3:26.40 198 nowy rekord życiowy
Sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym – Marcel Olszewski, Antonina Mężykowska , Oskar Burzyński , Hanna Aleksandrowicz – 2 miejsce - 2.23.07s. 313 pkt