Asia Kolańska druga w klasyfikacji generalnej Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej !!!

448316303 772337708386913 8224656444874097132 n

 

W sobotę szczecińska „Floating Arena” był miejscem gdzie rozegrano IV Finałową Rundę tegorocznej Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej – cyklu zawodów dla 11 i 10 latków.

W tej edycji dwa srebrne medale wywalczyła Joanna Kolańska – na 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem grzbietowym i ostatecznie zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu - co przy bardzo dużej konkurencji, jest świetnym wynikiem.

Pozostali nasi zawodnicy, z bardzo skromnej w tym sezonie reprezentacji, zajęli dalsze pozycje, ale prawie każdy start był rekordem życiowym co pokazuje na prawidłowy rozwój i drzemiący w zawodnikach potencjał.

Bardzo dobrze popłynęła nasza sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie - grzbiet Wiktoria Nowak, klasyczny Zuzanna Bosacka, motylkowy Joanna Kolańska, kraul Dominika Janaszczyk. Było bez medalu, bo miejsce 4, ale wynik czasowy był bardzo satysfakcjonujący, gdyż w ciągu tygodnia poprawiony aż o 30 sek. To dobry prognostyk na przyszłość! 😊

Poza ww „Fokę” w tych zawodach reprezentowali również Hanna Nawrocka i Mikołaj Sitarz.

A od października nowa edycja tych zawodów i nie ukrywamy, że mamy  nadzieję na dobre, być może lepsze wyniki, bo nasza drużyna z rocznika 2014 - z doświadczonymi już Joanną Kolańską, Dominiką Janaszczyk, czy Zuzanną Bosacką i jeszcze kilkoma dobrze pracującymi i rokujacymi zawodniczkami i zawodnikami jak chociażby Nadią Niwą, Mateuszem Kukwą czy Mikołajem Sitarzem - wydaje się być bardzo solidna. Liczymy też, że i rocznik 2015 z Wiktorią Nowak,  Zuzanną Krupińską i pozostałymi z tego rocznika – Nianą Borsiak, Julią Dymek, Klaudią Gajowska czy Antonim Wadeckim i Antonim Kwiecińskim, wspomaganymi przez młodszych Zuzannę Stacino i Jakuba Seroczyńskiego - pokażą się z dobrej strony. Nie wykluczamy również, że zobaczymy w naszej drużynie nowe twarze, bo przecież „Choszczeńskie Sprinty Pływackie 2024”  pokazały, że mamy całkiem przyzwoite zaplecze dzieci z talentem pływackim - być może niektóre zechcą dołączyć do „Grupy Sportowej” i rozpoczną systematyczne treningi pływackie wzmacniając reprezentację „Foki” ?!?

Póki co kończymy sezon i jak zwykle zapraszamy na zabawę w trakcie „Pikniku Rodzinnego Foki” – 22 czerwca (sobota)  😊 Najpierw na basenie – o 10:00,  a potem ok 12:30 przenosimy się na plażę w rejonie restauracji „Promenada”. Jak zwykle będą atrakcje wodne i smaczne jedzenie 😊