"Choszczeńskie Sprinty Pływackie" drugi raz!

tNUGA4NE

UupwGlgi

448224969 933898125201793 254577749249083057 n

W minioną niedzielę- 9 czerwca-po raz drugi zorganizowaliśmy zawody pływackie dla najmłodszych ” pod nazwą „Choszczeńskie Sprinty Pływackie”.Aby umożliwić start większej ilości dzieci, tym razem dodatkowo zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie konkurencji z przyborem czyli popularną „deską”. Na starcie stanęło 166 dzieci w wieku 6-11 lat z siedmiu klubów. Zobaczyliśmy najmłodszych pływaków z MKP Myślibórz, „Neptuna” Stargard, "Znicza" Koszalin, MKP „Kołobrzeg”, „Pływamy i Ratujemy” Ustronie Morskie, „Szkoła Pływania Katarzyny Krupiak” z Kołobrzegu, a także 40 pływaków z „Foki”. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody pływackie w życiu.

Przy tej okazji szczelnie też wypełnione zostały trybuny i można powiedzieć ,że  tego dnia ”Wodny Raj” „pękał w szwach”! 😊

Przeprowadziliśmy 18 konkurencji w 4 grupach wiekowych i rozdaliśmy 32 komplety specjalnie zaprojektowanych na te zawody medali oraz ok. 200 dyplomów. Poziom umiejętności i uzyskiwanych wyników był bardzo różny. Od świetnych rezultatów po nieco słabsze, ale właśnie idea tych zawodów jest taka, aby do rywalizacji sportowej zmobilizować jak największą ilość dzieci bez względu na posiadane umiejętności.

Spośród zawodników UKS „Foka” medale zdobyli:

Joanna Kolańskazłoty na 50 m motylkowym, złoty 50 m dowolnym

Zuzanna Stacinozłoty na 25 m klasycznym, brązowy na 25 m dowolnym

Krupińska Zuzannazłoty na 25 m motylkowym

Dominika Janaszczyksrebrny na 50 m motylkowym

Zuzanna Bosackabrązowy na 50 m motylkowym

Hanna Nawrockasrebrny na 50 m motylkowym

Hanna Nowakbrązowy na 50 m motylkowym

Kornelia Garbiczbrązowy na 50 m grzbietowym

Gracjan Koziołeksrebrny na 50 m grzbietowym

Wincent Wisniewskibrązowy na 50 m grzbietowym

Nina Borsiakbrązowy 50 m klasycznym

Antoni Wadecki srebrny 50 m klasycznym

Wiktoria Nowak brązowy 50 m dowolnym

Poza ww. „Fokę” reprezentowali

Marcel Adamczyk,  Michalina Adamczyk,  Nikola Czosnek,  Jan Dejankiewicz,  Aleksandra Dutczyk,  Julia Dymek,  Klaudia Gajowska,  Gabriel Kaczmarek,  Michalina Krupińska,  Mateusz Kukwa,  Antoni Kwieciński,  Zuzanna Małecka,  Aleksandra Moczulska,  Nadia Niwa,  Nowak Zuzanna,  Hanna Pudakiewicz,  Paweł Pudakiewicz,  Aleksandra Reca,  Jakub Seroczyński,  Jędrzej Sygit,  Kornel Sitarz,  Mikołaj Sitarz,  Anastazja Spieler,  Antonina Tuńska,  Klaudia Wachowicz,  Antonina Zakrzewska

*Starostwu Powiatowemu w Choszcznie za wsparcie finansowe,

*CRiS sp. z o.o. za pomoc w organizacji,

*MPGK Choszczno Sp. z o.o. … za dobrą wodę.

Dziękujemy wspaniałym rodzicom i sympatykom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Dziękujemy również jak zwykle - niezwykle wspierającej nas młodzieży starszej naszego Klubu oraz wychowankom i byłym zawodnikom :)

A już dziś zapraszamy nasze Foczki oraz rodziców na coroczny „Piknik Rodzinny Foki” kończący sezon, który odbędzie się 22 czerwca (sobota)!